Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hadí klubovna aneb místo k rozhovoru, syčení povoleno

14. 01. 2016 ...?

Ne. Navždy.
 
always-alan.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

865f9333-0e84-48cf-9c23-e06ef08ddb45.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


tumblr_mzhyxlwapi1qgrwnyo1_250.gif

 

 

 

 

 

Arkadiusz Reikowski - Farewell ft. Mary Elizabeth McGlynn

I have faith

that you are safe

Alice

________________________________________________________________

17. 08. 2016

Drazí Klíčci,

z jistých důvodů jsem musela vaše předchozí komentáře  opět archivovat, neskutečných 450 vzkazů, 92 stránek, vašich překrásných slov, která mne nikdy nepřestanou hřát, pečlivě uschovaná. Jsem tolik vděčná za všechnu vaši lásku, kterou jste příběhu věnovali! heart

Ohledně pokračování, pro ty z vás, které zajímá, ale Facebooku nefandíte, jsem se rozhodla vložit sem pár základních informací :-)

1. Pokračování Klíče zveřejním zde, na stránkách Elysejského klíče.
2. Přesné datum prvního zveřejnění stále neznám, jsem sice v jeho závěrečné fázi, přesto jde o tu nejobtížnější (a po téměř třech letech věnovaných jeho psaní se už ozývá vyčerpání a sem tam musím tvorbu na čas odložit).
3. Zveřejňovat začnu až ve chvíli, kdy bude příběh kompletně dopsán, abych měla jistotu, že nezůstane nedokončený.
4. Stejně jako při Klíči vás na počátku uvítám hned několika celými kapitolami.
5. Zveřejňování bude probíhat také stejně, tedy každý pátek, při delších kapitolách (některé mají 60 - 80 stránek) je můžu rozdělit na pátek + následující úterý, tahle volba bude čistě na vás

6. Jeho název zní: "Stopy Šelmy"

Pokud by někdo měl zájem vytvořit k němu doprovodný obrázek, vložit do něj svou představu, velmi to uvítám. Zcela záměrně nyní, když nevíte téměř nic ;-)

Kontakt na mne je stále stejný: oreally.alice@gmail.com

nebo na FB: www.facebook.com/alice.oreally

(pokud mě tedy zrovna neblokují :-D )

Ukázky vkládám veřejně, abyste mne nemuseli mít v přátelích.

Něco malého pro inspiraci ;-)

Harryho Mrazivá

mraziva.jpg

19. 08. 2016 "Startující" malý střípek - Harryho první setkání s Mrazivou ;-)
_______________________________________________________________

Harry čekal lva. Velkého zlatého lva; jednou Nebelvír, vždycky Nebelvír, skoro jako genetická vada, té se taky nemůžete zbavit.
Ale byl to jaguár. Drobný, štíhlý, mrštný. Skoro malý. Melanický jaguár. Černý panter.
Podle Aztéků je bohem noci, smrti a magie. Symbol moci a síly, zprostředkovatel komunikace mezi živými a mrtvými.
Panthera, latinský název pocházející z řečtiny, znamená predátor všech. Stiskem čelistí předčí lva dvojnásobně, jediným skousnutím rozdrtí lebku, dokáže skolit tři sta kilového býka, a potom si ho odtáhnout do úkrytu. Nemá přirozeného nepřítele, stojí na samotném vrcholu potravního řetězce.
A byla to ona. Harry netušil, jak to ví. Prostě to věděl.
Seděla tam, sledovala ho.
Silný ocas složený kolem těla, přes lícní část a hrudník několik menších červenohnědých maskovacích skvrn ve tvaru růží, černou srst lesklou tak, až v lomu světla vypadala stříbrně žíhaná; kulatá hlava, drobné uši, třpytivý čenich, dlouhé vousky.
Předpokládal rudé oči.
Ale měla je bílé.
Bílé.
S mléčnými žilkami, bílé jako nejdokonalejší, nejčistší krystalky popraskaného ledu, s tím nejjemnějším dýchnutím světlounce modré.
A uprostřed, tenká černá vertikální čárka.
…Byla překrásná.
 
Seděla. Nehýbala se. Sledovala. Pohled plný pronikavé inteligence.
Páni, hlesl Harry. Tohle jsem… nečekal.
Takže ty ses nemohla rozhodnout, jestli být kočka nebo had.
Chápu.

________________________________________________________________

12. 10. 2016

 
Drazí Klíčci a budoucí Šelmičky, technika nás zradila a obetovaná část Stop zmizela v nenávratnu dřív, než se ke mně dostala. Nemůžu chtít, aby to dělala znovu, tudíž děkuji Kamikaze za její snahu, veškerou pomoc a přeji mnoho úspěchů :-) Co to znamená pro vás? Že Stopy budou ještě větší výzvou! Kromě všeho, co jsem si v příběhu vymyslela, vás čekají ještě zákeřnosti v podobě překlepů, chyb, přičemž některé jistě budou stát za to. Chcete maličký příklad? Jak je libo ;-)

Správně: "Ruce se mu třásly. Schoval je pod stůl."
Napsáno: "Ruce se mu třásly. Schoval se pod stůl."

Tohle jsem objevila až po několikátém čtení; betovat sám sebe je vážně těžké, s každým čtením něco opravuji a mohla bych to dělat donekonečna. Pravděpodobně. Ale můžeme udělat soutěž pro odvážné Šelmičky, které vytrvají, o nejlepší nalezenou chybu / překlep! :-) (Odměna mě nenapadá, pardon)

Nyní jsem delší dobu nepsala, příběh stojí na místě. A důvody, které jsem měla pro předsevzetí, že nezačnu zveřejňovat před dopsáním, stále trvají - jen mi to je už jedno. Nabízím vám tedy možnost vyjádřit váš názor. Pokud budete mít zájem, můžu začít Stopy zveřejňovat s varováním, že příběh nemám dokončený, hodlám rozdělovat kapitoly delší než 30 stránek ve wordu (těch bude většina zhruba od čtvrté kapitoly). Jakmile se opět rozepíšu, nebudu schopná reagovat a věnovat se vám s odpověďmi v komentářích (samozřejmě někdy ano, ovšem raději upozorňuji předem), ani se "šperkováním" zveřejňovaných částí o hudbu a obrázky. Anebo si můžete počkat, až psaní dokončím. Upřímně říkám, že obě varianty jsou v pořádku.
Píšu pro sebe. Zveřejňuji pro vás. Takže kdo jiný by měl rozhodnout než vy? Pokud si zvolíte začít - na vlastní nebezpečí a s vědomím všech nedostatků i rizik ;-), první kapitoly s úvodem, který velmi doporučuji přečíst, se tu objeví v pátek 29. 10. 2016.

A jako "poslední varování" je tu titulní obrázek ke Stopám.
Mé velké díky za tento skvostný nápad náleží Lily, první ztvárnění vytvořila grafička Karolínka, kterým mi velmi pomohla si ujasnit mé představy (i mou neschopnost vyjádřit je srozumitelně :-D ), jeho spáchání padá na mě se všemi jeho nedokonalostmi. Do posledního detailu představuje stěžejní děj - ano, skutečně ho vnímejte jako varování ;-)
  stopy-selmy.jpg
Nejsnadnější se mi zdá malá anketa. Jsem si vědoma, že sem nechodíte pravidelně, proto nechám dotazník běžet od 12. 10. 2016 do 26. 10. 2016. Pro počet vyjádřených názorů nemám žádný limit, vždyť jeden čtenář je vše, co autor potřebuje, no ne? :-)
Nuže... je to na vás :-)
15. 10. 2016
Právě jsem odhalila, že 29. 10. 2016 je sobota, nikoliv pátek. Se mnou bude ještě zábava... :-D

26. 10. 2016

Mnohokrát děkuji všem, kteří se zapojili, ať už kliknutím na volbu nebo vyjádřením - jste úžasní :-) A zde je výsledek ankety:

anketa-stopy.jpg

Vaše reakce, názory a komentáře k anketě Stopy

Takže... uvidíme se tu v pátek :-)
Ano, opravdu v pátek 28., pátky jsou zdejší tradice a přeji si ji zachovat, třebaže jsem zmatečně ohlásila sobotní datum; v sobotu zde první kapitolky stále budou ;-)

                                                      Těším se na vás heart

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Elysejský klíč - kniha?

(Alice, 4. 11. 2016 7:23)

Ahojky, Vraní oko :-)
Moc děkuji za tvou věrnou přízeň Klíči!
Ano, před lety proběhl soukromý knižní výtisk v přesném množství na objednávky, takže žádná knoha nezbyla, další nevylučuji kompletně, ale příliš reálné to není. Promiň. :-)

Re: Elysejský klíč - kniha?

(Ver, 8. 11. 2016 13:51)

Elysejský klíč je opravdovou perlou české FF a příběhem, který se chystám si brzy znovu přečíst, zvláště, když jsem se po dlouhé době vrátila na tyto stránky a všimla si, že již existuje pokračování... (doufám, že bude stejně perfektní, jako samotný Klíč)

Každopádně však bych sama byla velmi ráda, kdyby se objevila možnost zakoupit si Elysejský klíč v knižní podobě a snad bych tentokráte tuto možnost nepropásla, protože bych tento příběh ráda zařadila do své knihovničky, neb papír je přece jen daleko milejší, než obrazovka monitoru...

Re: Re: Elysejský klíč - kniha?

(Alice, 9. 11. 2016 9:46)

Ahojky, Ver :-)
Jsi velmi laskavá. Děkuji ti za tvou přízeň Klíči :-) Mrzí mě, že opravdu nejsem v situaci, abych v současné době další dotisk zařídila. Tvého zájmu si vážím :-)
Pokračování je již v procesu zveřejňování, ano. Je jiné než Klíč, zda lepší, horší či nečitelné záleží na posouzení každého čtenáře jednotlivě :-)
Děkuji ti, Ver :-)

Piatok 28.10.2016

(Mononoke, 26. 10. 2016 19:52)

Teším sa na príbeh Stopy Šelmy veľmi,
teraz ešte stíhať z práce a mať silu na komenty.
A ak nie hneď, tak hoci s oneskorením,
už teraz tŕpnem, že nebudem prvým.
Prvým čitateľom z fanklubu EK o Zmiji a Levovi,
už sú spolu, čo k tomu im osud pripraví.

Re: Piatok 28.10.2016

(Alice, 27. 10. 2016 1:39)

Moje zlatá Mononoke <3
Na tvé verše plné laskavosti si vždy ráda počkám, až budeš mít chuť, čas, energii :-) A kdyby nebyly pro tebe to pravé, nevadí, už během psaní jsi mě provázela ve vzpomínkách, vždy, když jsem se dostala mezi šelmičkami k vyprávění o Vlčici :-)

Re: Re: Piatok 28.10.2016

(Mononoke, 27. 10. 2016 22:57)

Tých šelmičiek bude viac? Ráta sa do nich aj Zmija a Lev? A bude tam aj Vlčica?
Skoro som si zahryzla z prekvapenia do jazyka. To by bola špica.

Na začiatku niečo hmlisté v bezvýznamnom náznaku,
ktorý sa na konci v EK perfektne pretavil do zázraku.

Ako ukončené:
Dúhovo farebná hopsagulička, vyžarujúca prchavý závan mágie Molly Weasleyové.
Rosehearty... a Harriet, ktorá zachránila Harryho (38. kapitola EK).

A tu bude či nebude pokračovanie:
Svetlo majáku a jedno malé, bezvýznamné mestečko. Ale čo keď v ňom stojí istý dom a v ňom váš jediný syn? (37. kapitola EK).

Tých náznakov je naraz málo i veľa,
všetky povzbudzujú netrpezlivého čitateľa.

Do zajtra je dlhá chvíľa, vyprevaď ma, moja milá... nádej.
Nejaké ďalšie návrhy na budúci vývoj SŠ? Ako by sa mohol vyvíjať dej?

Re: Re: Re: Piatok 28.10.2016

(Alice, 28. 10. 2016 2:10)

Ano, šelmiček bude víc :-) Ale některé nebudou ani čtyřnohé, ani chlupaté... Snad se ti má verze Vlčice bude líbit, i její vlčí smečka (u některých jsem musela hledat "formu" či pojmenování, ale vlci mi byli jasní od začátku, miluju je <3 a k té postavě jsem si ani neuměla představit cokoliv jiného) Ale víc zatím neprozradím, protože na některé si počkáme, než se ukáží :-)
S něčím, co v náznaku v Klíči bylo, skutečně pokračuji, k něčemu se vrátím a vysvětlím zpětně, nové se objeví. Líbit se nebudou každému, ale nudit snad nebudou ;-)
Děkuju, Mononoke! <3

Wow

(An, 27. 10. 2016 15:11)

Už se moc těším až se začtu do nového příběhu :) Jsem neskonale moc ráda, že jsem našla EK, který je v mém srdci navždy dobře střežen :) Alice, děkuji, že jsi mi umožnila vstup do tvého světa :) Je to pro mě nesmírné štěstí :)

Re: Wow

(Alice, 28. 10. 2016 1:58)

Ahojky, An :-)
Moc ti děkuji za tvou přízeň Klíči, jsem ráda, že ti v něm bylo příjemně <3 A budu doufat, že snad i Stopy potěší :-) Děkuji! :-)

O.O

(Sylvie, 25. 10. 2016 20:01)

Dnes jsem držela v ruce tvou knihu a říkám si ejhle, přibližně touhle dobou ( počítá uplnynulý čas) se vždy nějak záhadně Alice ozve :D Mám na tebe již radar :D Velice se teším .) :-) XD NESKUTEČNĚ SE TĚŠÍM XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD .)Přeji krásný zbytek dní do pátku, moje budou příšerné a ty další dny poté ještě horší, než bude další díl. :D

Re: O.O

(Alice, 26. 10. 2016 2:17)

Ahojky, Sylvie! :-D
Pravidelně jednou za tři roky koncem podzimu? :-D
Moc děkuji, také se těším, i tobě přeji krásné dny! :-)

Děkuji...

(Zuzana, 4. 9. 2016 19:31)

Jsem jako u vytržení! Elysejský klíč jsem objevila až v době, kdy nebylo možné přidávat komentáře. Tu a tam jsem mrkla na stránky a jinak se jen a jen opájela dokonalostí podívky. Průběžně jsem si říkala, co bych k němu asi tak napsala. I jsem přemýšlela nad tím, že bych někde vypátrala ještě otevřené diskuzní vlákno. Nevím, co mám napsat. Snad jen obrovské díky za tak krásnou povídku.Čte se jako sen. Vždy, když na mě padá realita dne, zabloudím k EK. Veliké, veliké díky! A stran pokračování. Na jednu stranu jsem nadšená, že se do světa EK vrátím, ale na druhou stranu se bojím, že dokonalosti prvního dílu snad není možné se vyrovnat. Každopádně takový pocit u žádné jiné knížky nemám. Ale EK je moje osobní intimní osobní záležitost. Nemyslím, že bych byla schopná se ještě někdy vrátit ke čtení HP v originálním vydání. Asi ne. Moc děkuji, Alice. Změnila jsi můj svět k lepšímu. A to se žádné knížce nepovedlo!
Napsala bych milion verzí poděkování, ale myslím, že tu už vše bylo řečeno. Jsou lidé, které EK nenadchne. A pak jsou další, kteří jej zbožňuji.

Re: Děkuji...

(Alice, 12. 10. 2016 10:53)

Ahojky, Zuzano :)
Mnohokrát ti děkuji <3 Jsem nesmírně vděčná za každého, kdo se ke Klíči vrací a chová si ho u sebe i v sobě. Děkuji.
Ohledně pokračování - máš naprostou pravdu, nebude to "druhý" Klíč, Stopy jsou jiné v mnoha směrech, třebaže by bez Klíče existovat nemohly, navazují na něj a pro ty, kteří Klíč dobře znají, spoustu dalších věcí dovysvětlují, dokreslují mou představu, na kterou v Klíči nebyl prostor. Není to nezbytné, dají se číst i bez znalosti Klíče (ovšem s vědomím základů příběhu, tedy vztahu Severuse a Harryho, propojením s Albusem a několika mála dalších věcí), ale o tom se rozepíšu jinde. Podstatné je, že bych ráda, aby každý, pro koho Stopy nebudou vhodné, je přestal číst a zůstal s Klíčem :)
Ještě jednou ti moc a moc děkuji za přízeň Klíči! <3

Re: Re: Děkuji...

(Zuza, 14. 10. 2016 9:17)

Děkuji za reakci :)
Je to podivné, již nejsem nejmladší, takže jsem přeci jen nějakou naivitu ztratila, ale psát si s Tebou, je jako mluvit s Ježíškem. Skoro neuvěřitelné :)
Celou dobu, co jsem opakovaně hltala Klíč jsem si říkala, co všechno bych Ti k němu řekla, jak nadšená jsem z něj byla. Jak se u některých vět opakovaně, pořád dokola a dokola, uculuji a již několik stran dopředu se na ně těším.
Velmi by mě zajímalo, jakým neobyčejným člověkem jsi v reálném životě :)

Každopádně jen ještě jeden poznatek. Klíč mi mimo jiné upravil morální vnímání světa. Často, když se dohaduji s manželem, na mě vyštěkne, jestli mě kvůli nějaké kravině zklamal. Již nejde vnímat pocit zklamání tak lehkovážně, jako dříve. Již ne.

A za to ti též moc děkuji...

Re: Re: Re: Děkuji...

(Alice, 15. 10. 2016 9:09)

Zuzi, jsi tak hodná :-)
Všechny vaše komentáře pro mě vždy byly a zůstanou něčím nesmírně vzácným, nad nimi se zase usmívám já, jak hřejí :-)
V reálném životě se příliš nevyskytuji, ale pokud bys mě potkala, podruhé se nepodíváš :-D Neobyčejná jsem snad jen v tom, jak úspěšně se mi daří vše zpackat :-)
Ohledně pocitu zklamání - to je krásné :-) Děkuji <3 Každopádně za jakoukoliv změnu vděčíš sama sobě, že jsi nad tím přemýšlela, došla k vlastnímu závěru a navíc ho začlenila do života. Jsi skvělá <3

Re: Re: Re: Re: Děkuji...

(Zuza, 17. 10. 2016 8:38)

Neobyčejnou máš fantasii a umění se vyjádřit. Bohužel to na první pohled poznat nelze. Každopádně jsi jedna z mála lidí, kteří mě osobně zasáhli.
Podobně bych se cítila, kdybych měla možnost komunikovat s Karlem Krylem. Současné osobnosti mě nechávají chladnou :)

A jen ještě k reálným dopadům čtení EK - drahouška tu a tam nazvu láskyplně idiotem. Neshledám se s kladnou reakcí, Merlin ví proč :D

Takže za vše moc děkuji a netrpělivě očekávám zmiňovanou pátekosobotu 29.10.2016 :) !

Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji...

(Alice, 23. 10. 2016 17:58)

Páni, Zuzi... Třebaže to mou duši pisálka samozřejmě zasáhlo a dojalo, nemůžu mlčet, hanba by mě ufackovala. Karel Kryl je Někdo, Pan Umělec - a klidně psáno celé velkými písmeny. Jeho příběhy v každé písni, nejen interpretace, jsou skvostné, milovala jsem je všechny a znala zpaměti už jako děcko. Nedovolila bych si být v jedné větě s jeho jménem.
Manželovi se nelíbí oslovení idiot? Také nechápu... :-D
Děkuji a těším se na vás :-)

Re: Re: Re: Re: Děkuji...

(pajka, 20. 10. 2016 0:45)

Pro Merlina, já to prostě nevydržím, já musím a musím a musím reagovat. A přitom není skoro co, vždyť by se jen stačilo podepsat pod příspěvek ShiroHime a Zuzy...
Taky už nejsem nejmladší, je mi 42 a myslela jsem si dlouho, že slash a zvlášť fanslash je záležitostí studentů a poststudentů a říkala jsem si, že se mi možná opozdila poberta. (Jé, to je hezký překlep, ten tam nechám :-) ) Pak jsem četla EK a bylo mi jasné, že tohle bude "moje" kniha i v důchodu! A s neuvěřitelným potěšením čtu, že i další čtenáři používají v reálném životě vtipné vsuvky a čerpají životní moudra z této knihy. A že i jiným jsi ovlivnila život. Za dobrou knihu jsem vždy považovala tu, po jejímž zavření jsem zůstala tupě zírat na obal a dlouze o ní přemýšlela. Obrazně řečeno, na obal EK jsem ještě čumět nepřestala!
A stejně jako na Zuzu, i na mě, Alice, působíš jako člověk z jiné planety. Zuzka píše Ježíšek, já Tě mám za Malého prince. Hluboké myšlenky v nejjednodušších věcech. Alice, každý další komentík, kde se poznávám, kde zjišťuju kolik dalších lidí a životů jsi ovlivnila...Já nevím, proč mám teď knedlík v krku, možná to způsobuje ta hluboká vděčnost za záchranu mého života (a správně to píši bez uvozovek!), kterou každý koment připomene. Musíš být nádherný člověk! A velmi se omlouvám, možná že Tě svými výlevy už musím otravovat :-(.
Dost, nebo zase nebudu spát. Raději realističtější otázka: Proč ses vlastně tou spisovatelkou nestala? Jistě, HP patří Rowle, ale mám i Tvé další příběhy v knihovně a jsou nádherné. Jsem si jistá, že by jsi našla mnoho čtenářů.

Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji...

(Alice, 23. 10. 2016 18:31)

Pajko... <3
Občas mi z vašich komentářů slovní zásoba zkolabuje a nejsem schopná souvislé věty, vlastním pouze zasněný výraz a úsměv onoho idiota. Ráda vyprávím. A ten pocit, když zjistím, že někdo naslouchá... :-) Že ten příběh žije se mnou, společně se smějeme, bojíme, pláčeme. To je k nevyjádření. Jsem vám tolik vděčná <3
Opozdila se ti poberta :-D Moc pěkné, smím se přidat?
Když jsem svět slashe a fanfiction objevila, měla jsem úplně stejné pocity a podobně jako ty časem užasla, že ve skutečnosti nás "dříve narozených" je tu většina :-) A proč ne? Snít a hrát si není doménou dětí, popravdě dospělí to podle mého vyloženě potřebují. Na chvíli zas uvěřit v zázraky :-) Dává to sílu vracet se do reality.
Proč jsem se nestala spisovatelkou? Především na to nemám :-) Jsem jen snílek. Vypravěč, když smím. A potom, po návratu do reality, je třeba zaplatit složenky a sny neproplácí :-) Ano, vždy jsem chtěla psát, nebo spíš vyprávět, jenže přímá komunikace mi moc nejde, vyprávím skrz papír (zde jen pomyslný), ale nikdy jsem si nemyslela, že to bude někdo číst, to už v té mé fantazii nebylo. Nepředpokládala jsem, že by někdo chtěl, ani to nezkoušela. Až někdy do svých třiceti, kdy jsem poslala svůj "životní" příběh - nemyslím autobiografii - příteli pisálkovi :-) Ten zatím nikdo jiný nečetl a zřejmě to tak zůstane. Ale díky jeho kladné reakci jsem později nejspíš našla v sobě dostatek troufalosti, abych napsala a zveřejnila Cestu. Trojku, Okamžik. Díky Sax jsem si troufla o krok dál, založila vlastní stránky s Klíčem. A díky Lily začala psát Stopy, které jsem si původně chtěla nechat jen v myšlenkách. Jste to vy, kdo mě vede :-)

a po letech opět přichází...

(ShiroHime, 18. 10. 2016 11:25)

Drahá Alice,
zprvu Ti chci říct Děkuji za tvé rozhodnutí psát dál a dílko zveřejnit. Upřímně, hlasovala jsem ANO pro brzké vydání Stopy šelmy.
Jak jistě víš už z předchozích komentářů, Elysejský klíč ovlivnil mnoho životů, a můj neméně. I po letech, kdy už jsem Elysejský klíč nečetla, stále čerpám moudra a užívám moudré věty v praxi :). Příkladem: "bolest je dobrá, zní se rodí změny", již v komentářích zmíněn Pajkou - "každý může dát jen tolik kolik má"...a nejen moudré, velmi ráda užívám vtipné vsuvky: "I přes tvou nezměrnou inteligenci tě nejvíce pobaví inflantilní stupidnosti" či "Jsi horzitánsky hrozivě hrozně hrozný". S radostí pozoruji střípky Klíče i v jiných českých slash povídkách (jako u Patoložky povídka Lalala :)). Věř, že s napětím a touhou jsem očekávala každou páteční kapitolu (i když jsem nikdy neměla odvahu komentovat a jakkoli přispívat do diskuze, které byli neméně přínosné a zábavné).
S Harrym a Severusem jsem se smála, byla jsem dojatá, plná nadějí a pochopení, při jedné -pro všechny zasvěcené čtenáře- kapitole jsem brečela jako želva a dopadla na mě realita i ve svém temnějším kabátě...
Stopy šelmy budou evidentně odlišné, což není překvapivé.. příběh jak jsi jej ukončila ty, je v úplně jiné rovině než jakýkoliv jiný slash... a i před varování temnějšího příběhu se na něj neskutečně těším. Těším se na něj právě proto, že jsi jej napsala ty :).
Psala jsi, že jsi vděčná za zpětnou vazbu čtenářů (či spíše čtenářek). Věřím, že kritiku nebo negativní reakci získáš v malém měřítku... že i přes veškeré chyby a (pravděpodobně, jen hádám) krutou linii příběhu, se budeme těšit na Stopy. Protože jsi báječný člověk plný nápadů a fantazie, která je nám velice blízká a tvé spisovatelské schopnosti předčí mnohé... A tohle není zbytečná chvála, ale nesmírná vděčnost :).
Vím, že nepíši nic odlišného od předchozích příspěvků, jen sobecky doufám, že tě tohle neméně potěší :).
Též se ještě přidávám k touze vlastnit knižní podobu Elysejského klíče... když se sejde mnoho zájemců (či jen povědomí o zájmu), snad se dotisk uskuteční :).
Děkuji Ti!
ShiroHime