Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hadí klubovna aneb místo k rozhovoru, syčení povoleno

14. 01. 2016 ...?

Ne. Navždy.
 
always-alan.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

865f9333-0e84-48cf-9c23-e06ef08ddb45.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


tumblr_mzhyxlwapi1qgrwnyo1_250.gif

 

 

 

 

 

Arkadiusz Reikowski - Farewell ft. Mary Elizabeth McGlynn

I have faith

that you are safe

Alice

________________________________________________________________

17. 08. 2016

Drazí Klíčci,

z jistých důvodů jsem musela vaše předchozí komentáře  opět archivovat, neskutečných 450 vzkazů, 92 stránek, vašich překrásných slov, která mne nikdy nepřestanou hřát, pečlivě uschovaná. Jsem tolik vděčná za všechnu vaši lásku, kterou jste příběhu věnovali! heart

Ohledně pokračování, pro ty z vás, které zajímá, ale Facebooku nefandíte, jsem se rozhodla vložit sem pár základních informací :-)

1. Pokračování Klíče zveřejním zde, na stránkách Elysejského klíče.
2. Přesné datum prvního zveřejnění stále neznám, jsem sice v jeho závěrečné fázi, přesto jde o tu nejobtížnější (a po téměř třech letech věnovaných jeho psaní se už ozývá vyčerpání a sem tam musím tvorbu na čas odložit).
3. Zveřejňovat začnu až ve chvíli, kdy bude příběh kompletně dopsán, abych měla jistotu, že nezůstane nedokončený.
4. Stejně jako při Klíči vás na počátku uvítám hned několika celými kapitolami.
5. Zveřejňování bude probíhat také stejně, tedy každý pátek, při delších kapitolách (některé mají 60 - 80 stránek) je můžu rozdělit na pátek + následující úterý, tahle volba bude čistě na vás

6. Jeho název zní: "Stopy Šelmy"

Pokud by někdo měl zájem vytvořit k němu doprovodný obrázek, vložit do něj svou představu, velmi to uvítám. Zcela záměrně nyní, když nevíte téměř nic ;-)

Kontakt na mne je stále stejný: oreally.alice@gmail.com

nebo na FB: www.facebook.com/alice.oreally

(pokud mě tedy zrovna neblokují :-D )

Ukázky vkládám veřejně, abyste mne nemuseli mít v přátelích.

Něco malého pro inspiraci ;-)

Harryho Mrazivá

mraziva.jpg

19. 08. 2016 "Startující" malý střípek - Harryho první setkání s Mrazivou ;-)
_______________________________________________________________

Harry čekal lva. Velkého zlatého lva; jednou Nebelvír, vždycky Nebelvír, skoro jako genetická vada, té se taky nemůžete zbavit.
Ale byl to jaguár. Drobný, štíhlý, mrštný. Skoro malý. Melanický jaguár. Černý panter.
Podle Aztéků je bohem noci, smrti a magie. Symbol moci a síly, zprostředkovatel komunikace mezi živými a mrtvými.
Panthera, latinský název pocházející z řečtiny, znamená predátor všech. Stiskem čelistí předčí lva dvojnásobně, jediným skousnutím rozdrtí lebku, dokáže skolit tři sta kilového býka, a potom si ho odtáhnout do úkrytu. Nemá přirozeného nepřítele, stojí na samotném vrcholu potravního řetězce.
A byla to ona. Harry netušil, jak to ví. Prostě to věděl.
Seděla tam, sledovala ho.
Silný ocas složený kolem těla, přes lícní část a hrudník několik menších červenohnědých maskovacích skvrn ve tvaru růží, černou srst lesklou tak, až v lomu světla vypadala stříbrně žíhaná; kulatá hlava, drobné uši, třpytivý čenich, dlouhé vousky.
Předpokládal rudé oči.
Ale měla je bílé.
Bílé.
S mléčnými žilkami, bílé jako nejdokonalejší, nejčistší krystalky popraskaného ledu, s tím nejjemnějším dýchnutím světlounce modré.
A uprostřed, tenká černá vertikální čárka.
…Byla překrásná.
 
Seděla. Nehýbala se. Sledovala. Pohled plný pronikavé inteligence.
Páni, hlesl Harry. Tohle jsem… nečekal.
Takže ty ses nemohla rozhodnout, jestli být kočka nebo had.
Chápu.

________________________________________________________________

12. 10. 2016

 
Drazí Klíčci a budoucí Šelmičky, technika nás zradila a obetovaná část Stop zmizela v nenávratnu dřív, než se ke mně dostala. Nemůžu chtít, aby to dělala znovu, tudíž děkuji Kamikaze za její snahu, veškerou pomoc a přeji mnoho úspěchů :-) Co to znamená pro vás? Že Stopy budou ještě větší výzvou! Kromě všeho, co jsem si v příběhu vymyslela, vás čekají ještě zákeřnosti v podobě překlepů, chyb, přičemž některé jistě budou stát za to. Chcete maličký příklad? Jak je libo ;-)

Správně: "Ruce se mu třásly. Schoval je pod stůl."
Napsáno: "Ruce se mu třásly. Schoval se pod stůl."

Tohle jsem objevila až po několikátém čtení; betovat sám sebe je vážně těžké, s každým čtením něco opravuji a mohla bych to dělat donekonečna. Pravděpodobně. Ale můžeme udělat soutěž pro odvážné Šelmičky, které vytrvají, o nejlepší nalezenou chybu / překlep! :-) (Odměna mě nenapadá, pardon)

Nyní jsem delší dobu nepsala, příběh stojí na místě. A důvody, které jsem měla pro předsevzetí, že nezačnu zveřejňovat před dopsáním, stále trvají - jen mi to je už jedno. Nabízím vám tedy možnost vyjádřit váš názor. Pokud budete mít zájem, můžu začít Stopy zveřejňovat s varováním, že příběh nemám dokončený, hodlám rozdělovat kapitoly delší než 30 stránek ve wordu (těch bude většina zhruba od čtvrté kapitoly). Jakmile se opět rozepíšu, nebudu schopná reagovat a věnovat se vám s odpověďmi v komentářích (samozřejmě někdy ano, ovšem raději upozorňuji předem), ani se "šperkováním" zveřejňovaných částí o hudbu a obrázky. Anebo si můžete počkat, až psaní dokončím. Upřímně říkám, že obě varianty jsou v pořádku.
Píšu pro sebe. Zveřejňuji pro vás. Takže kdo jiný by měl rozhodnout než vy? Pokud si zvolíte začít - na vlastní nebezpečí a s vědomím všech nedostatků i rizik ;-), první kapitoly s úvodem, který velmi doporučuji přečíst, se tu objeví v pátek 29. 10. 2016.

A jako "poslední varování" je tu titulní obrázek ke Stopám.
Mé velké díky za tento skvostný nápad náleží Lily, první ztvárnění vytvořila grafička Karolínka, kterým mi velmi pomohla si ujasnit mé představy (i mou neschopnost vyjádřit je srozumitelně :-D ), jeho spáchání padá na mě se všemi jeho nedokonalostmi. Do posledního detailu představuje stěžejní děj - ano, skutečně ho vnímejte jako varování ;-)
  stopy-selmy.jpg
Nejsnadnější se mi zdá malá anketa. Jsem si vědoma, že sem nechodíte pravidelně, proto nechám dotazník běžet od 12. 10. 2016 do 26. 10. 2016. Pro počet vyjádřených názorů nemám žádný limit, vždyť jeden čtenář je vše, co autor potřebuje, no ne? :-)
Nuže... je to na vás :-)
15. 10. 2016
Právě jsem odhalila, že 29. 10. 2016 je sobota, nikoliv pátek. Se mnou bude ještě zábava... :-D

26. 10. 2016

Mnohokrát děkuji všem, kteří se zapojili, ať už kliknutím na volbu nebo vyjádřením - jste úžasní :-) A zde je výsledek ankety:

anketa-stopy.jpg

Vaše reakce, názory a komentáře k anketě Stopy

Takže... uvidíme se tu v pátek :-)
Ano, opravdu v pátek 28., pátky jsou zdejší tradice a přeji si ji zachovat, třebaže jsem zmatečně ohlásila sobotní datum; v sobotu zde první kapitolky stále budou ;-)

                                                      Těším se na vás heart

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O.O

(An, 29. 8. 2016 9:12)

Už se nemůžu dočkat! Už jen ta ukázka ve mě vyvolala velmi silnou reakci. Držím palce ať se ti daří :)

Re: O.O

(Alice, 12. 10. 2016 10:26)

Ahojky, An,
moc děkuji, snad nezklamu :-)

====

(weras, 23. 8. 2016 15:40)

Chválu a úžas nad tvou povídkou EK jsi četla opravdu mnohokrát. A já se všemi jenom souhlasím!! EK už mám přečtený tolikrát,že bych ho mohla skoro citovat. Jsem opravdu moc ráda,že už i já mohu napsat svůj názor(vlastně už jsem ho napsala,když jsem objevila Saxiny stránky a na nich tvoje povídky.Např. Okamžik. Píšeš prostě neskutečně nádherně,ať už je to FFHP,nebo náš normální svět.).Teď jsem opět dočetla EK a zjistila jsem,že opět můžeme komunikovat. Skvělé. Neskutečně se těším na tvoji novou povídku a doufám,že jsi naši dvojici nerozdělila.Neumím si představit ani jednoho s někým jiným.Takže díky za to,že jsi se vrátila a že opět píšeš!!!!!

Ahojky, weras :-)

(Alice, 24. 8. 2016 14:22)

Moc ti děkuji - za všechny tvé komentáře, dohledala jsem si je u Sax, jsi úžasná! Můžu jen stále opakovat, jak velmi jsem vděčná za věrnou přízeň a lásku, kterou příběhům dáváš i po takové době, třebaže to už musí znít ohraně, stále je to pravda a jinak to vyjádřit neumím. Velké Děkuji, werus!
Ani já si neumím představit Severuse bez Harryho a naopak, jedno v jakém vztahu, snarry, severitus, ti dva jsou mé stálice :-) A rozdělit je? V takovém případě by se tomu jistě oba intenzivně bránili a dokázali nemožné, jen aby se "našli" ;-) Severus přísahal, že Harryho neopustí, ať se stane cokoliv. A on své sliby plní <3

ach...

(Popoles, 23. 8. 2016 23:55)

Stejně jako ostatní se nemohu dočkat a zárověň se bojím. Vím, co se mnou dělal Klíč, každý pátek jsem měla tik, nervózní klikání, jestli už je nová kapitola. A pak - pokaždé - totální rozklad mé osoby na atomy. Vždy mi trvalo celý týden, až do další kapitoly, abych se aspoň částečně sebrala. Takže - těším a bojím :-)
A víš, Alice, co je zvláštní? Přesně tenhle obrázek magického pantera - tedy až na ty oči, můj má modré - mám už rok jako pozadí na ploše... Asi stejnou dobu jako vím, že se chystá pokračování LK... Jsem ráda, že jsi opět mezi námi.

Ahojky, Popoles! :-)

(Alice, 24. 8. 2016 14:06)

To je vždy tak příjemně milé "potkat" znovu známou "tvář" :-) Ohledně Stop je strach na místě, varuji neustále a sama občas váhám, ale vyprávět je chci a přesně takové, mám k tomu své důvody... Navíc, kdykoliv je můžete přestat číst a zůstat u Klíče :-) Přesto věřím, že i do Stop se mi podařilo vložit krásné chvíle, něhu, něco málo pro zasmání i místo, kde se skrýt, když "venku" bude nevlídně...
S Mrazivou jsem si ve Photoshopu pohrála, nijak úchvatně, jen k "obrazu mému", mám ji hodně ráda, ovšem na mé ploše kraluje hlavní Šelmička ;-) Děkuji ti :-)

Děkuji :-)

(Vlasta, 19. 8. 2016 22:44)

Děkuji Alice,
za to že tě máme zpět, když jsem najednou nemohla najít tvůj profil, ani žádný z příspěvků, nevěděla jsem co se stalo, a pak jsi se najednou vrátila a já jsem z toho měla neuvěřitelnou radost :-D
A teď jdu nakouknout sem a objevím, Mrazivou, těším se až budu mít možnost ji poznat líp :-)

Re: Děkuji :-)

(Alice, 20. 8. 2016 8:18)

Ahojky, Vlasti, moc děkuji :-) Co se dělo na FB a co vše jsem během toho zjistila, by bylo na samostatnou povídku, která by se nečetla hezky, takže se k tomu raději nebudu vyjadřovat.
Mrazivá bude s námi nenápadně od začátku, pořádně se s ní začneme seznamovat až později a znáš mě, Harry si s ní taky užije své :-D Snad ji budete mít rádi :-)

Ještě malé info pro ty, kteří na FB nenahlédli :-)

(Alice, 17. 8. 2016 22:36)

Závěrečná pasáž se mi neustále rozrůstá pod rukama, přibývají scény, se kterými jsem jaksi nepočítala (Merlin našeptává, zřejmě) a tím se doba prodlužuje, za což se omlouvám.
A zcela konkrétně - Klíč měl ve wordu 536 stran, 318 200 slov, ve Stopách jsem nyní na straně 793, 484 400 slov... a nekončím... :-D

Re: Ještě malé info pro ty, kteří na FB nenahlédli :-)

(Lucka, 18. 8. 2016 18:42)

Ahoj :-)
Mám hrozivě hrozitánsky hrozně hrozný těšení se.
Merlin s tebou moje nejlepší spisovatelko

Re: Re: Ještě malé info pro ty, kteří na FB nenahlédli :-)

(Alice, 19. 8. 2016 7:53)

Moc děkuji, Lucko :-)
Snad tě hrozivě hrozitánsky hrozně nezklamu... :-D

Profil na FB podruhé... :-D

(Alice, 17. 8. 2016 21:26)

Merlin má dlouhé prsty a profil mi byl záhadně vrácen. Uvidíme, na jak dlouho :-D

Profil na FB

(Alice, 1. 8. 2016 12:39)

Moji milí Klíčci, hlásím, že můj profil byl z neznámého důvodu deaktivován, ukraden či smazán. Vytvořit nový mi to nedovoluje, ani s použitím jiného emailu. Momentálně netuším, co s tím. Mrzí mě to, bylo tam s vámi pěkně. V psaní pokračování samozřejmě pokračuji, v tom se nic nemění :-)

Re: Profil na FB

(alman, 1. 8. 2016 19:52)

To je skoda, ale tak hlavne ze budes pokracovat ;)

Re: Profil na FB

(Iva, 2. 8. 2016 6:27)

To je mi líto. Už se moc těším na pokračování tvého krásného příběhu.

Re: Re: Profil na FB

(samba, 2. 8. 2016 8:17)

Krapánek mě to vyděsilo, jsem zvyklá nakukovat. Jak se tohle může stát? Komu tohle stojí za to? Hlavně, že píšeš a holt budu nakukovat se. Prosím tě, napiš mi název té organizace, měla jsem málo času na registraci a když jsem ho měla tak, jsem zapomněla.

Re: Re: Re: Profil na FB

(Alice, 2. 8. 2016 8:38)

Někomu zjevně ano :-) Aspoň se mohl podepsat, abych věděla, komu poslat kytici hořepníčků ;-) Jméno té organizace je Avaaz - a děkuji <3

Re: Profil na FB

(Tereza, 2. 8. 2016 20:35)

No přiznám se, infarktové stavy mi fakt nedělají dobře :-) slyšela jsi jak mi ze srdce spadnul ten obrovský balvan?

Re: Profil na FB

(Daydreamer., 8. 8. 2016 9:28)

To mě moc mrzí, snad se přijde na to, proč se tak stalo. No a prozatím aspoň přeji příjemnou atmosféru při psaní. Těšíme se :-)

Re: Profil na FB

(Mononoke, 8. 8. 2016 14:03)

Je to iba systém plný systémových chýb.
Želám aj napriek tomu veľa tvorivých síl.